Zabezpečení betonové lavičky

20.02.2024

Betonový zahradní nábytek se v podstatě řadí mezi nejtěžší posezení, které lze běžně pořídit. Ku příkladu má betonová lavička Pekárek váží přibližně 70 kg v závislosti na provedení. Můj betonový stůl je o něco těžší a vyznačuje se hmotností okolo 110 kg. Byť se jedná o poměrně těžký nábytek, existují situace, kdy je vhodné zahradní sezení zabezpečit vůči odcizení.

Pro tyto případy jsem si připravil hned několik variant zabezpečení, lze je i kombinovat. Nejoblíbenější zabezpečení zejména betonové lavičky spočívá v ocelových kotvách, jimiž vám jsem schopný betonový nábytek vybavit. Na vás je připravení jamek v hlíně, kde do každé jamky vlijete beton a lavici usadíte dle potřeby. Po zatvrdnutí betonu je lavička usazena a poměrně i dobře chráněna před odcizením. 

Další možností zabezpečení je gravírování textu do dřeva. Tato čistě ručně prováděná metoda spočívá v nahřátí speciálního gravírovacího pera, kde za působení vysoké teploty dochází k odhoření (sublimaci) vrchní části dřevěné fošny. Touto technologií vám jsem schopný vygravírovat téměř libovolný text na jakýkoliv můj betonový nábytek. Procesem gravírování dochází k "znehodnocení" lavičky pro zloděje.

Poslední metodou zabezpečení je vybavení betonové lavičky, či betonového stolu ocelovým okem připevněného k betonové podnoži. Takto upravené betonové podnože – respektive betonový nábytek lze jednoduše za pomoci řetězu, či ocelového lana zamknout k pevnému bodu.

Z těchto zabezpečení není problém jakákoliv jejich kombinace.