Samostatné betonové podnože z Pekárkovy dílny

20.02.2024

Čas od času jsem byl zákazníky dotazován, zda by nebylo možné zakoupit si samostatné betonové nohy na lavičku, případně rovnou betonové nohy ke stolu. Těmto zákazníkům jsem samozřejmě vyhověl a rozhodl se do své nabídky betonové nohy zařadit. Nyní v mé nabídce najdete jak opracované betonové podnože včetně povrchových úprav, tak i surové odlitky betonových podnoží, jež jsou cenové zajímavější. 

Surové odlitky jsou plnohodnotné podnože k nábytku, standardně je však drobně poopravuji a opatřuji povrchovou úpravou. V tomto případě je čistě na vás, zda betonu zachováte přírodní vzhled, nebo zda se rozhodnete svépomocí betonový nábytek upravit dle svých představ.

V dalším kroku bude zapotřebí podnože osadit sedáky záležejících čistě na vaší fantazii. Z designové stránky doporučuji betonové nohy na lavičku osadit fošnami o tloušťce 38 mm, šíři 17–19 cm a délce 150–180 cm. Pro betonové nohy ke stolu jsou rozměr stejné, avšak pro vrchní desky je zapotřebí dodržet šíři fošen 19 cm.

Betonové podnože lze samozřejmě osadit například CETRIS deskami, masivní spárovkou, plastovými latěmi či například rovnou plastovou deskou. Jeden zákazník mé betonové nohy ke stolu dokonce osazoval žulovou deskou.

V případě, že máte zájem o kompletně vyrobený nábytek, koukněte do mé nabídky, kde si můžete vybrat, případně se nechat inspirovat z mnoha variant betonového posezení.