Betonový stůl Pekárek

20.02.2024

Všichni to jistě známe, první teplé dny, odpolední káva na zahradě, s postupně přicházejícím létem grilovaní a setkávání s přáteli. Stůl prohýbající se pod náporem dobrého jídla a pití, které často není ani kam dávat. Drcnutí do stolu, vylité pití, věčně se houpající stůl apod. Právě tyto situace mě přivedly na výrobu svého vlastního betonového stolu, jež tyto situace bez problémů zvládá.

Běžný rozměr mnou nabízeného betonového stolu je 180 x 80 cm, zabezpečí to, že z každé strany může sedět jeden strávník, uprostřed talíř s masem, a ještě vám zbude místo na sklenku s pitím. Betonový stůl v kombinací se dvěma betonovými lavičkami Pekárek poskytne dostatek místa pro 6 strávníků a při doplnění o mé dvě betonové židle se kapacita zvedne až na 8 strávníků. Zkušenosti však říkají, že při drobném uskromnění stůl nabídne až 10 míst. Samozřejmostí je celková bytelnost stolu, kterou nerozhodí ani abnormální zatížení. Pro představu mé betonové stoly používám rovněž jako pracovní ponky a často musí snést zatížení 1 500 kg.

Mé betonové stoly nabízím hned v několika povrchových úpravách, přičemž mohu nabídnout dokonce i povrchovou úpravu odolnou vůči nečistotám v podobě posečené trávy, vylitého pití, či zašpinění od dresingů apod. Takto znečištěný povrch lze jednoduše otřít vlhkým hadrem.