Betonová lavička Pekárek

20.02.2024

Betonový nábytek se za poslední léta stává čím dál tím modernějším z důvodu vyvíjejících se technologií dovolující výrobu designově zajímavého betonového posezení. Určitě každý z nás někdy potkal otlučenou, mechem porostlou betonovou lavičku, která byla vyrobena klasickými technologiemi. 

Dnešní stav technologie mi dovoluje vám nabídnout betonový mobiliář, jenž se díky použitým technologiím vyznačuje několikanásobně vyšší pevností než prosté betonové podnože. Může za to speciální betonová směs, kdy se za pomoci vibrací vpravuje do formy, díky čemuž se uvnitř minimalizuje množství vzduchových bublin a lze tak ještě více využít pevnostního potenciálu betonu. Aby se nestalo, že vám lavička po nějaké době zezelená z důvodu růstu mechu typického pro beton, mohu vám nabídnout speciální povrchovou úpravu. 

Povrchová úprava betonových podnoží u betonové lavičky spočívá v penetraci povrchu, nanesení dvou vrstev barvy a následné nanesení speciálního laku. Takto upravený povrch nejen že odolává růstu lišejníků, ale je rovněž i lehce omyvatelný od posečené trávy, bláta apod.

Betonové nohy na lavičku osazuji smrkovými fošnami o tloušťce 38 mm ve standardních délkách 150 a 180 cm. Samozřejmě mohu nabídnout zakázkovou úpravu dle vašich představ a potřeb.